برای مشاهده لیست قیمت تشک رویال کلیک کنید

زمان مناسب تعویض تشک خواب

نویسنده: مدیریت سایت

زمان مناسب تعویض تشک خواب

تشک رویال

زمان تعویض تشک در سلامت جسم نقش اساسی را ایفا میکند که شما با خواندن این مقاله می توانید زمان مناسب برای تعویض تشک خود را به درستی بشناسید و با نکات بیان شده یک تشک کامل استاندارد را برای خود تهیه نمایید ما سعی نموده ایم تمامی موارد مورد نیاز را با ذکر کامل آن برای شما بیان نماییم از جمله عنواین مهم که به آن پرداخه ایم شامل : 1- زمان مناسب تویض تشک چه موقع می باشد ؟ 2- انواع تشک و دوام هر یک از آن ها ؟ 3- چگونه عمر تشک خود را اضافه نماییم ؟ و ..

 

ما در این مقاله می خواهیم در مورد تشک های رویال از نوع تشک های طبی اطلاعات ویژه ای را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همان طور که می دانید تشک های طبی بیشتر برای کسانی که مشکل کمردرد دارند و پزشکان به آنها توصیه کرده اند ، مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شاید کمتر کسی از نقش مهم تشک خواب در روند زندگی و پیشبرد آن آگاهی داشته باشد. از یک نظر می‌توان گفت, تشک مناسب راهیست برای دوری از بیماری‌ها و انتخاب یک تشک مناسب, می‌تواند دغدغه بسیاری از افراد باشد. در این مقاله, به اختصار درباره انواع تشک و ویژگی‌های آن پرداخته‌ ایم.

 

چه زمان باید تشک خود را عوض کنیم؟

این‌که شما باید هر ۱۰ سال یک‌بار تشک خود را عوض کنید, یک تفکر نادرست است. سازمان ملی خواب پیشنهاد می‌دهد, هر ۷ سال یک‌بار این کار را انجام دهید. اما این‌کار بستگی به عوامل مختلفی مانند نوع تشک, سایز شما, میزان استفاده از آن, آسیب‌هایی که می‌بیند و نوع مراقبت شما از تشک دارد. از آنجایی که افراد فشار کمتری را با بالا رفتن سن تحمل می‌کنند, سن شما نیز یکی‌ دیگر از عوامل تاثیرگذار محسوب می‌شود.

 

برای مطالعه و اقدام به خرید محصولات تشک رویال کلیک کنید .

انواع مختلف تشک, دوره دوام متفاوتی دارند:

*تشک فنری- ۸ سال ( اگر آن را برگردانید, بیشتر عمر می‌کند)

*فوم هوشمند- ۸ تا ۱۰ سال (اگر آن را بچرخانید)

*فوم لاستیکی- ۱۵ سال

*فوم ژله ای- ۱۰ تا ۱۵ سال

*دوگانه( فنری و فومی)- ۱۰ سال

*تشک آبی- ۱۲ الی ۱۵ سال

تولیدکننده و فروشنده تشکی که خریداری می‌کنید, ممکن است پیشنهاد بای‌بک یا خدمات پس از فروش را به شما بدهند, بنابراین ضمانت‌نامه خرید خود را چک کنید.

 

بعد از بیدار‌شدن احساس انقباض در بدن یا درد دارید

این, یکی از ملاک‌های مهم در تصمیم برای عوض‌کردن تشک است. تولید کننده ممکن است, ادعا کند که تشک شما ۱۰ سال عمر می‌کند, اما بعد از ۵ سال احساس درد و سفتی در بدن دارید. پس, وقت آن رسیده که به دنبال تشک تازه‌ای باشید. رایج‌ترین قسمت‌هایی که افراد بعد از بیدار‌شدن احساس سفتی یا درد دارند, پشت, باسن و شانه‌ها می‌باشد.

به یاد داشته باشید, که این یک روند معمول است. تشک شما یک شبه خراب نمی‌شود و سفتی و دردی که صبح‌ها احساس می‌کنید, به مرور زمان بدتر خواهد شد. البته عوامل دیگری مثل برنامه ورزشی خود را نیز در نظر داشته باشید. اگر تازه کراس‌فیت را شروع کرده‌اید و با درد بیدار می‌شوید, ممکن است مشکل از تشک نباشد. بیشتر افرادی که تشک خود را باید عوض کنند, متوجه می‌شوند که ساعات کمی طول می‌کشد و آنها دوباره با حالت بدی بیدار می‌شوند.

اگر مطمئن نیستید که تشک شما مشکل دارد, به این توجه کنید که بعد از بیدارشدن از خواب در یک هتل یا تخت دیگری چه حسی دارید و نه اینکه آن تشک نرم‌تر است یا سفت‌تر و یا باید یک قدم پیش‌تر بروید و تشکی را به صورت آنلاین سفارش دهید, که تحقیق کرده‌اید و پیشنهاد استفاده آزمایشی آن را بدهید.

سوالی که باید از خود بپرسید این است, که آیا شما اولین‌بار تشک درستی را خریداری کرده‌اید؟ بیشتر افراد تشک را بر اساس قیمت تختی که بر روی آجر یا هاون قرار داده‌شده, خریداری می‌کنند. چیزی که آنها در نظر نمی‌گیرند, میزان سفتی است که با توجه به افراد, متفاوت است. رایج است, که افراد بعد از بیدار‌شدن حس گرفتگی یا درد در پشت, باسن و یا شانه‌هایشان دارند و باید به آن عادت کنند. پس, اگر تشک شما آنقدر کهنه نیست که آن را عوض کنید, ممکن است تشک از ابتدا نامناسب انتخاب شده باشد..

 

پیشنهادات تولیدکننده

در کل, تشک‌هایی با کیفیت بالا, بیشتر دوام می‌آورند, اما تشک‌ها مختلف هستند. خدمات و جزئیات مربوط به تشک‌ها را قبل از آنکه خریداری کنید, حتما مطالعه و چک کنید. بسیاری از تولیدکننده‌ها خرابی‌ها و صدمات ایجاد‌شده در تشک, را می‌پوشانند.

 

تشک شما فرورفتگی دارد

ملافه‌های روی تشک را بردارید و ببینید جایی که خوابیده‌اید, هنوز ناهموار است یا نه. ایده خوبی است, که گاها تشک را بچرخانید, تا درصد کهنگی و پارگی آن را کم کنید ( هر چند آن را نباید برگردانید, چون بعضی از تشک‌ها فقط بر روی یک‌طرف قابل مصرف هستند). اگر مثل خیلی از افراد هستید و جای تشک را عوض نمی‌کنید, ممکن است در جایی از تشک فرورفتگی داشته باشید. وقتی بر روی تشک دراز می‌کشید, به این توجه کنید که در حال افتادن در نقطه‌ای هستید, یا بلندشدن در قسمتی از تشک برایتان دشوار است؟

فرورفتگی در تشک باعث می‌شود, ستون فقرات شما در حالت نامیزانی قرار ‌گیرد و این باعث می‌شود, عضلات شما در آرامش نباشند و در نتیجه, خواب بی‌کیفیتی داشته باشید. خدمات تشک معمولا بیشتر از یک فرورفتگی در تشک را در بر می‌گیرد.

 

وزن اضافه کرده‌اید یا یک شریک خواب پیدا کرده‌اید

اگر اضافه وزن دارید یا شریکی جدید در تخت‌خواب خود پیدا کرده‌اید, یا حیوان‌های بزرگ خانگی را روی تخت خود می‌خوابانید, شما باید زمان عوض‌کردن تشک خود را به جلو بیاندازید. هر چقدر تشک شما, فشار بیشتری تحمل کند, کهنگی و پارگی بیشتری در آن رخ می‌دهد. به همین دلیل است, که پیشنهاد می‌کنند به کودکان اجازه پریدن روی تخت را ندهید, یا اینکه روی تشک نایستید. ایستادن, فشار زیادی را روی یک نقطه از تشک وارد می‌کند, در حالی که نشستن یا دراز کشیدن روی تشک فشار را تقسیم می‌کند.

 

آلرژی یا آسم شما بدتر شده

شنیدن این می‌تواند خیلی چندش‌آور باشد, اما مدفوع کرم‌های ریز خاکی می‌تواند موجب مشکلات تنفسی شود. آنها از موجودات ارگانیک – بیشتر پوست انسان- تغذیه می‌کنند و اگر اقدامی برای جلوگیری از زیاد‌شدن کرم‌های ریز خاکی نکنید, ممکن است مشکل پیدا کنید. هر چقدر تشک قدیمی‌تر باشد, این مشکل می‌تواند بزرگتر باشد.

 

راه‌های مختلفی برای پیشگیری از کرم‌های ریز خاکی وجود دارد:

 

 • *از یک پوشش ضدآلرژی روی تشک یا بالشت استفاده کنید.
 • *هراز گاهی تمام تخت را شستشو کنید و در دمای بالا آن را خشک کنید.
 • *میزان رطوبت در اتاق خواب را کم کنید.
 • *از پارچه نم‌دار برای گردگیری استفاده کنید, پارچه خشک این حشرات ریز را در هوا پخش می‌کند.
 • *از فرش در اتاق خواب استفاده نکنید.
 • *از تهویه هوایی با کیفیت بالا استفاده کنید.
 • *گاها تشک را جاروبرقی بکشید. اگر می‌خواهید نتیجه بهتری بدست بیاورید, از جوش‌شیرین بر روی تشک استفاده کنید و اجازه دهید تا قبل از جاروبرقی کشیدن, تمام نم
 • و بوی بد را جذب کند.
 • *از آنجایی که ممکن است مهمان ناخوانده‌ای وارد اتاق خوابتان شود, پس کیف خود را روی تخت قرار ندهید.

 

چطور عمر تشک را بیشتر کنیم

 

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند عمر تشک شما را افزایش دهد.

 1. زمان حرکت‌دادن: آن را موازی با دیوار حمل کنید. وقتی آن را موازی با کف اتاق حمل کنید, ممکن است از وسط خم شود و تشک آسیب ببیند.
 2. جابه‌جایی: هر ۶ ماه تا یکسال, تشک را جابه‌جا کنید, تا کهنگی در تشک یک‌جا باقی نماند.
 3. برگرداندن تشک: فقط در مواقعی انجام شود که از طرف دیگر تشک بتوان استفاده کرد. بسیاری از تشک‌ها فقط یک‌طرف آن قابل‌استفاده است.
 4. پوشش: استفاده از یک کاور ضد آلرژی برای تشک و بالشت, موجب می‌شود تا از ورود کرم‌های ریز خاکی درون بافت و تشک جلوگیری شود. کاور بالشت و تشک را در آب داغ با دمای بالا بشوئید, تا این حشرات کشته شوند.
 5. فنر چارچوب یا جعبه تخت: مطمئن شوید که محفظه تشک شما مناسب و سالم باشد. هرازگاهی چک کنید تا مطمئن شوید, اگر باریکه‌های تخت شما چوبی یا فلزی هستند, شکسته یا خم نشده باشند. فنر تخت برای مدت طولانی و حتی به اندازه عمر دو تشک دوام می‌آورد( پس بایددستورالعمل را رعایت کنید تا از شر حشرات ریز خلاص شوید.)

 

 

* نتیجه گیری مهم در انتخاب و تعویض نمودن تشک می توان برای سلامتی جسم و روح یک نقش مهمی را داشته باشد شما عزیزان می توانید با موارد بیان شده در بالا و با توجه به آنچه را که از یک تشک خوب و استاندارد انتظار دارید خریداری نمایید و در زمان مشخص آن را تعویض نمایید نمایندگی تشک رویال توانساه است با در اختیار گذاشتن انواع تشک های طبی و طبی فنری بهترین گزینه ها متناسب با شرایط جسمی شما پیشنهاد بدهد کافی است با مراجعه به وب سایت رسمی این نمایندگی فروش تشک خود را انتخاب و با بررسی ویژگی آن را خریداری نمایید.

 

امیدوارم از این مقاله بهره کافی رو برده باشید .

خرید تشک درب کارخانه

تماس با کارشناس فروش